• Visit Rebornbuddy
  • GB-HB Yasaklama/ Ban Formu

Discussion in 'Destek ve Bilgilendirme Forumu' started by Bayram15, Apr 30, 2013.

1. tanhanr

tanhanr Member

Trophy Points:
      6
      onu yaptım kabulş etmiyorlar direk ban sebebi paylaşım olayı :) birde ip adresine g?re değil m?ac adresine g?re izliyorlar ki o zaman ortalık karışıyor.

2. Abbath

Abbath New Member

Trophy Points:
      0
      ?ncelikle main account ile gatherbuddy vb. işlere bulaşmamanızı ?neririm. Bunun yerine kullan at tadında SoR hesaplar alabilirsiniz, SoR + MoP duruma g?re 67-90k arasında oynuyor. Buna ister 2 aylık pre-paid alıp(55-70k arası değişen fiyatlarla), isterseniz RaF yaparak(10-15k arası değişen fiyatlarla) s?re ekleyebilirsiniz. RaF pek tavsiye etmiyorum 3 g?nde kaldırıyorlar. Giden goldlar oluyor.

Tabi bunu yaparken 80-90 arası level mevzuları var ki, g?nl?k 8-10 saat s?reyle oynayarak son botumu 6 g?n i?ersinde 90 yaptım. 80-85 2 g?n falan s?r?yor, 85-90 b?y?k eziyetti ama o da 5.3 patchi ile nerflendi, level aralıklarındaki experience gereksinimi 33% azaltıldı diye biliyorum. Bu da size +1 g?n civarı kazandırır. (questlerde bot kullanmıyorum genelde, kullanırsam da bilgisayara yakın olduğumda g?rev yapmaktan aptala d?nd?ğ?m anlarda 20-30 dakika ara vermek adına botu a?ıyorum. maksat zaman kaybetmemek.)

İş g?? gibi konular olunca s?re 10 g?ne kadar uzuyor. 2 g?n falan da gathering mesleklerini fullemek s?rse, 2 g?n de hesapta olmayan durumlar desek toplamda en fazla 14 g?n?n?z? alır. SoR accountta 7 g?n geliyor zaten havadan, bu durumda harcamalarınızın karşılığını 7 g?n sonunda almaya başlıyorsunuz gibi d?z de yaklaşabilirsiniz.

B?yle kolaylıklar yanında en b?y?k eksisi banlandığı zaman ban kaldırma i?in başvuru yapamamak oluyor, yaptığınız durumda sizden accountun ilk sahibi hakkında bilgi istiyorlar kimlik vs. haliyle elinizde olmadığı i?in cevap veremiyorsunuz. Ben şahsen hi? uğraşmıyorum. Nihayetinde bir account bana oyun s?resi ile beraber en fazla ki o da geniş geniş yatarak d?ş?n?rsek 10 g?ne patlıyor. Verdiğim goldu 10 g?nde ?ıkarıyorum (90 olup meslekleri fulledikten sonra) 90 olana kadar 14 g?n demiştik aynı şekilde geniş geniş. Etti 24 g?n. Bu s?renin 7 g?n? havadan geliyor demiştik (RaF veya pre-paid almaksızın) geriye kalıyor 17 g?n. Bot adayı hesap bana 18. g?nden itibaren kar bırakmaya başlıyor. Şayet kar konusunda acelem yoksa hazırda temizinden yedek account bırakıyorum kullandığım bot accountları i?in birer tane. Temizden kastım gene SoR ancak hi? bot yapılmamış, b?ylelikle birisi banlanırsa 3-4 g?n veya duruma g?re 1 hafta bekledikten sonra tekrar işe koyuluyorum, ki o sırada alttan diğerini de hazırlıyorum.

Temiz işliyor tavsiye edebilirim. Riski SoR olmasından dolayı ban kaldıramamakla beraber, aynı şekilde SoR olmasından dolayı ?abuk banlanma ihtimalinin y?ksek olması.

Toplanan malların g?nderilmesi konusunda ise; ben botları direk main account karakterine mail olarak yollatıyordum. Botlar sırayla banlandı ama main sıkıntı yaşamadı.

Bunlar benim başımdan ge?enler. Bu bot işinde herkesin farklı hikayesi olabiliyor, amacım sadece bu şekilde bir işleyişin olduğuna dair fikirler vermek. Sonucu aynı olur olmaz orası i?in şans fakt?r? ?nemli.

3. Bayram15

Bayram15 Moderator Moderator

Trophy Points:
      38
      Botun pozitif y?nlerini kavrayabilmiş kişilerdensin :) Zaten d?ş?nd?ğ?n?zde botu siz yokken kassın gold toplasın vs. sebeplerden kullanıyorsunuz hesap banlasada ki ?yle olsun istemiyoruz, elinizde sonu?ta bot var tekrardan kasabiliyorsunuz...Kaybettiğiniz sadece zaman oluyor...Bu tarz deneyimlerinizi paylaşmanız hem bizim hemde diğer acemi arkadaşlar i?in faydalı olacaktır..Teşekk?r ediyorum..

4. sarpent

sarpent New Member

Trophy Points:
      0
      Auction değeri i?in 100 ideal bir sayımı acaba?

5. Bayram15

Trophy Points:
      38
      bence ideal :)

6. tanhanr

tanhanr Member

Trophy Points:
      6
      burdaki 100'? biraz a?ıklamanız m?mk?nm?d?r acaba ? bu değer nerden geliyor neye g?re belirleniyor ?

7. Bayram15

Trophy Points:
      38
      AH biliyosun nedir, g?nl?k ah kullanım değeri basit?e...
      Alım satımlar yani şimdi bir insan g?nde ah'u 200-300 kere kullanıyorsa sende atıyorum 600 kere kullanıyosan bu biraz abeys ka?ar adamların database inde ve dikkat ?ekici olur onlar i?in...bunlar sadece ?rnek bu arada sayılar...100 ah değeri d?ş?k bile sayılabilir...

8. berk

berk New Member

Trophy Points:
      0
      1)S?z konusu hesapta Honorbuddy mi Gatherbuddy mi yoksa her ikisi birden mi kullanılıyordu?
      honorbuddy i?erisinde gb2 kullanılıyordu

2)Eğer ?yleyse,en son ne zaman kullanıldı?
      ---3g?n ?nce

3)Ne t?r profiller kullanılıyordu?
      gather profilleri

4)Ne t?r combat class'ı kullanıyordunuz? (Eğer ?zel bir class yok ise varsayılan class adını yazınız!)
      --- o esnada DK ile online dım

5)Ne t?r Eklentiler kullanıyordunuz?
      ---gatherermate2

6)G?nde ka? saat bot kullanıyorsunuz?
      Genelde akşam yatarken ?anta dolana kadar bırakıyorum 3saat civarı

7)G?nde ne kadar auction değerine sahipsiniz?

100 flndır ??nk? ins alch char var işleyip sattığım i?in istesemde fazlası ?ıkmıyor :)

8)Başka bir Bot,Hack veya Mod kullandınız mı?
      hayır

9)Hesabınız herhangi bir Gold satışına dahil oldu mu?
      hayır fakat 14k golda mount almıştım şuanlık en b?y?k kuşkum o 20euroluk mounttan kodla

10) EU veya US serverında mı oynuyorsunuz?
      eu

Tam olarak neyden bann yedim onu bulabilirsem bundan sonra dikkatli olurum.En b?y?k kuşkum 20euroluk mounttan dolayı şuan.Fakat bundan sonra neye dikkat etmem gerek onu bilmiyorum.Random hotspot ?zelliğini kullanmadım ve son g?nlerdede aynı profille farm yaptım genelde.Bann sebebim s?m?r? olarak yazılmış 3haftada 90k gibi bi para kastım bu ?okmu?3Hafta gibi bi s?rede bukadar dikkat ?ekmem kuşkulandırdı beni

Attached Files:

9. Orwell

Orwell New Member

Trophy Points:
      0
    10. evren

evren New Member

Trophy Points:
      0
      1)S?z konusu hesapta Honorbuddy mi Gatherbuddy mi yoksa her ikisi birden mi kullanılıyordu?

Gatherbuddy

2)Eğer ?yleyse,en son ne zaman kullanıldı?

bug?n saat 15.00

3)Ne t?r profiller kullanılıyordu?

Mining

4)Ne t?r combat class'ı kullanıyordunuz? (Eğer ?zel bir class yok ise varsayılan class adını yazınız!)

DK

5)Ne t?r Eklentiler kullanıyordunuz?

6)G?nde ka? saat bot kullanıyorsunuz?

Sabah 10'dan akşam 10 ' a kadar bir hafta oldu daha

7)G?nde ne kadar auction değerine sahipsiniz?

maksimum 15k gold yaklaşık 200 par?a

8)Başka bir Bot,Hack veya Mod kullandınız mı?

Hayır

9)Hesabınız herhangi bir Gold satışına dahil oldu mu?

Hayır

10) EU veya US serverında mı oynuyorsunuz?

EU

11)S?z konusu hesap bir Scroll of Resurrection hesabımıdır ya da Para ile satın alınmış bir hesapmıdır?

?cretli hesap

Bana g?nderdikleri mailde bilgisayarınızda bot tespit ettik diyorlar.
      Acaba blizz'in bilgisayarıma erişimini engellemek gibi bir şey var mı her hangi bir ayar gibi .
      7 g?nde tespit edilmek biraz koydu bana =)))

11. evren

evren New Member

Trophy Points:
      0
      Evet Sayın moderat?r yukarıda da g?r?ld?ğ? gibi ayın 6 sında hesabım ban yedi Honorbuddy kullanımından ?t?r? ve ticket attım 72 saat ceza verdiler. Bug?n yine ban yedim ve bu sefer 2 hesabım birden aynı anda gitti.
      banlanın hesabımın birisi 3 yıldır oynadığım hesap d?zenli 12 k achiment point olan ve 3 yıldır da d?zenli olarak sabah 10 akşam 12 ' ye kadar s?rekli online olan bir hesaptır ( Bota bağlayalı 1 ay oldu). Bu ban yeme olayı tamamen denk gelme meselesi galiba ayın 6 sında yediğim banda 2 accounta da bot bağlıydı sadece o an durdurup HS kullandım ve o bot o an ?alışmadığı i?in hi? bir şey olmadı. Ama bug?n botlar ?alışırken banı yedi. Ne gibi yol izlenmeli Honorbuddy bu konuda neler yapıyor . ayın 6 sında da yazdım hi? bir cevap vermediniz . 10 g?nde bir ban mı yicez ? eğer bu olay bu kadar riskli ve ?abuk gelişiyor ise Honorbuddy ne gerek var acaba ? bilgilendirici bişeyler yazarsanız sevinirim.

12. krixos

krixos New Member

Trophy Points:
      0
      Beni bgbudy den yakaladilar ama ilk yakalanmama olmasina rağmen s?r esiz kapattilar ne yapmam lazim nasil bir ticket atmaliyim

Sent from my Discovery using TheBuddyForum mobile app

13. Bayram15

Trophy Points:
      38
      Başkasının hesabından at bilgilerini vererek ticket neden atamadığınıda sor

14. krixos

krixos New Member

Trophy Points:
      0
      Kardeş ticket atabiliuorum sadece acmalari i?in yada 72 saate ?evirmeleri i?in nasip bisey yazmaliyim

15. Bayram15

Trophy Points:
      38
      Ne i?in banladıkları yazıyo mu sebep olarak ? ne yazmışlar

16. krixos

krixos New Member

Trophy Points:
      0
      ....

World of Warcraft Account Name: WoW1

Account Action: Account Closure

Circumventing normal game mechanics has a negative impact on the game experience of other customers.

Type of Violation: Exploitation
      Category of Violation: Third Party Program
      Character Name Involved: Roqq

17. evren

evren New Member

Trophy Points:
      0
      bot kullanımdan dolayı ban yemişsin. Ama ilk defa olduğu i?in 72 saat ceza verecekler . Tabi ticket atarsan ; Ticket ş?yle yaz ben bu bot kullanımının su? olduğunu bilmiyordum ve bir daha kullanmıcam .
      Ama şunu da unutma kesinlikle inkar etme ve bir daha aynı şuctan dolayı ceza alırsan o accountu geri alamazsın.

18. Bayram15

Trophy Points:
      38
      Ne yaparken oldu bu?

19. krixos

krixos New Member

Trophy Points:
      0
      Honor kasarken

20. kvncozsy